Tresko Group
Magazynowanie biogazu
Do magazynowania biogazu stosuje się najczęściej niskociśnieniowe membranowe zbiorniki dwupowłokowe. Powłokę wewnętrzną stanowi powłoka, w której jest biogaz, zaś powłoka zewnętrzna pełni funkcję ochronną, zabezpieczającą przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Pomiędzy powłokami jest tłoczone powietrze, zaś czujnik ciśnienia wskazuje odpowiednią ilość biogazu w zbiorniku. Zbiorniki wykonywane są w pojemnościach od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy m3
Zbiorniki na gaz są całkowicie gazoszczelne, odpowiednio dostosowane pod względem bezpieczeństwa jak i szczelności.
Istotna też jest wytrzymałość pod względem nagłego wzrostu i spadku ciśnienia wewnątrz zbiornika co jest ważne przy produkcji biogazu przy nierównomiernych ilościach. Zważając na ten fakt takie zbiorniki posiadają zabezpieczenia aby zapobiec nagłym niedopuszczalnym zmianom ciśnień.
Takie zbiorniki są także odporne na nagłą zmianę pogodową , działanie promieniowania UV oraz temperaturę zewnętrzną czy mróz .
Tresko Group
Magazynowanie biogazu
Typowa instalacja biogazowni rolniczej składa się zwykle z:
- układu podawania biomasy
- komory fermentacyjnej
- zbiornika magazynowego dla przefermentowanego substratu
- zbiornika biogazu
- agregatu prądotwórczego (gdy produkowana jest tylko energia elektryczna) lub agregatu kogeneracyjnego (gdy występuje kogeneracja energii elektrycznej i cieplnej).
Projektując instalację biogazowni wzorujemy się na europejskich normach oraz stosowaniu nowoczesnych i przyszłościowych rozwiązań technologicznych.
Nasze przedsięwzięcie realizujemy rzetelnie, każdy projekt biogazowni jest dostosowany do potrzeb kontrahenta , pomagamy w dofinansowaniu.