Tresko Group

bIOGAZOWNIE

Magazynowanie biogazu

WhatsApp Image 2023-03-14 at 10.54.44 (2)

Tresko Group

Magazynowanie biogazu

Do magazynowania biogazu stosuje się najczęściej niskociśnieniowe membranowe zbiorniki dwupowłokowe. Powłokę wewnętrzną stanowi powłoka, w której jest biogaz, zaś powłoka zewnętrzna pełni funkcję ochronną, zabezpieczającą przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Pomiędzy powłokami jest tłoczone powietrze, zaś czujnik ciśnienia wskazuje odpowiednią ilość biogazu w zbiorniku. Zbiorniki wykonywane są w pojemnościach od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy m3
Zbiorniki na gaz są całkowicie gazoszczelne, odpowiednio  dostosowane pod względem bezpieczeństwa jak i szczelności.
Istotna też jest wytrzymałość pod względem nagłego wzrostu i spadku ciśnienia wewnątrz zbiornika co jest ważne przy produkcji biogazu przy nierównomiernych ilościach. Zważając na ten fakt takie zbiorniki posiadają zabezpieczenia aby zapobiec nagłym niedopuszczalnym  zmianom ciśnień.
Takie zbiorniki są także odporne na nagłą zmianę pogodową , działanie promieniowania UV oraz temperaturę zewnętrzną czy mróz .

Tresko Group

Magazynowanie biogazu

Typowa instalacja biogazowni rolniczej  składa się zwykle z:

Projektując instalację  biogazowni wzorujemy się na europejskich normach oraz stosowaniu nowoczesnych i przyszłościowych rozwiązań technologicznych.

Nasze przedsięwzięcie realizujemy rzetelnie, każdy projekt biogazowni jest  dostosowany do potrzeb kontrahenta , pomagamy w dofinansowaniu.

WhatsApp Image 2023-03-14 at 10.54.08 (2)

Tresko Group

Kontakt

Chcesz o coś zapytać?
Skontaktuj się z nami!